• Kredi kartı limiti, yurt içi – yurt dışı harcamalarınızda ve nakit çekim işlemlerinizde kullanabilmeniz için belirlenir. Belirlenen kredi kartı limiti kişiye özeldir ve sahip olduğunuz tüm QNB Finansbank bireysel kredi kartlarınızın limitleri ortaktır.
 • Yasal Düzenlemeler gereği, tüm bankalardaki toplam kredi kartı limitiniz; kart sahibi olduğunuz ilk yıl aylık ortalama net gelirinizin 2 katını, sonraki yıllarda ise aylık gelirinizin 4 katını geçemez.
 • Kredi kartı limitinizi, Çağrı Merkezimizden, ATM’lerimizden, İnternet Şubesi’nden veya QNB Mobil'den öğrenebileceğiniz gibi, aylık kredi kartı hesap özetinizden de görebilirsiniz.

Standart Limit

Yurt içi, yurt dışı alışveriş ve nakit çekim işlemlerinizde kullanabileceğiniz limittir.

Acil Limit

Sadece hastane ödemelerinde kullanabileceğiniz ek limitinizle, standart limitinizin toplamından oluşan limittir. Ek limit, banka tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun bulunan müşterilerimize bilgileri doğrultusunda tanımlanabilir.

Limit Artış Talebi

İnternet Şubesi veya QNB Mobil'den, Çağrı Merkezimizi arayarak ya da LIMIT yazıp 2273'e SMS* göndererek limit arttırım talebinde bulunabileceğiniz gibi, Banka tarafından limit artışına ilişkin yapılan teklifi kabul ederek de limit artışı talep edebilirsiniz.

*2273’e gönderilecek her SMS,operatörlerin kendi kampanya katılım mesaj tarifeleri üzerinden ücretlendirilir.

Periyodik Limit Artırım Talimatı

 • Dilerseniz Periyodik Limit Arttırım talimatı vererek de limit arttırabilirsiniz.
 • Periyodik Limit Artırım talimatı sahibiyseniz kredi kartı limitinizi düzenli olarak değerlendirip limitinizin arttırılması mümkün olduğunda size artırılabilecek limite ilişkin bilgi veriyoruz.
 • 15 gün içerisinde itirazınız olmaması durumunda bankamızca yapılacak son değerlendirme sonrasında limit artışınızı gerçekleştiriyoruz. Böylece ek bir işlem yapmanızagerek olmadan limitinizi artırabiliyorsunuz.
 • Artırabileceğimiz limit ile ilgili size bilgi vermemizin ardından 15 günlük süre içerisindeki itirazınızı iletmek için “hayır” yazıp 2273’e SMS gönderebilir veya çağrı merkezimizi arayarak bu dönem için limit artışı istemediğinizi iletebilirsiniz.
 • Periyodik Limit Artış talimatlarınızı dilediğiniz zaman Çağrı Merkezimizden iptal edebilirsiniz.

Asgari Ödeme Tutarı

 • Hesap ekstrenizde belirtilen dönem borcunuza istinaden, gecikmeye düşmemeniz için gerekli olan minimum ödeme tutarıdır.
 • Asgari ödeme tutarınız ilgili mevzuatta belirtilen oran üzerinden hesaplanır ve bu oran Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca belirlenecek tutardan aşağı olamaz. 9 Haziran 2022 tarihinden itibaren, limiti 25.000 TL ve altında olan bireysel kredi kartlarında, Türk Lirası hesap özeti için ödenmesi gereken asgari tutar, ekstre borcunun %20’si; limiti 25.000 TL üstünde olan kredi kartları için de asgari ödeme tutarı, ekstre borcunun %40’ı olarak uygulanmaktadır.

İnternet Posta/Telefon Alışveriş Limiti

 • Fiziki kartlarınızla, internetten yapacağınız alışverişlerinizde, ya da posta/telefon talimatı ile yaptığınız ödemelerinizde (sigorta, BES, üyelik ödemeleri vb...)  kullanılmak üzere bir limit belirleyebilirsiniz.
 • Bu limiti QNB Finansbank Telefon Bankacılığı, Internet Bankacılığı ve QNB Mobil üzerinden internetten/ posta-telefon ile alışveriş  tercihinizi güncellerken değiştirebilirsiniz. 
 • Daha önce hiç limit belirlemediyseniz, ve bu yetkilerinizden biri açıksa, limitiniz kart limiti kadardır.
 • Ek kart için de, kart sahibi tarafından bu limit belirlenebilir ve değiştirilebilir.