Miles& Smiles QNB Finansbank kredi kartlarınız ile Mobil Temassız Ödeme (NFC) yapmak hızlı, kolay ve temassız!

Mobil Temassız Ödeme özelliğini dilediğiniz kredi kartınız için QNB Mobil veya QNB First Dijital de bulunan mobil ödemeler ya da kart ayarları menülerinden aktifleştirebilirsiniz. İşlemlerinizde telefonunuzu temassız özellikli POS cihazlarına yaklaştırarak 750 TL altındaki işlemlerinizi şifresiz, 750 TL üzerindeki işlemlerinizi kart şifrenizi girerek yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken cep telefonunuzun tuş kilidini açıp telefonunuzu temassız POS’a yaklaştırmak!

Kartınıza Mobil Temassız Ödeme özelliğini tanımlamak için;

  • Mobil temassız ödeme özelliği sadece Android işletim sistemine sahip (versiyon 5.0 ve üzeri sürümlü) NFC özelliği bulunan akıllı telefonlarda çalışabilmektedir. Cihazınızın NFC özelliğini telefonunuzun ayarlar sekmesinden NFC menüsü aracılığı ile aktive edebilirsiniz.
  • QNB Mobil veya QNB First Dijital üzerinden Kredi Kartları>Mobil Ödemeler>Mobil Temassız Ödeme ya da Kredi Kartları>Kart Ayarları>Mobil Temassız Ödeme menüsü seçilmelidir. Açılan menüde özelliğin aktifleştirilmesi için uygun kartlarınız listelenecektir. Dilediğiniz kredi kartınız için özelliği aktive edebilirsiniz. Yine bu menü aracılığı ile özelliği kapatıp dilediğiniz zaman tekrar aktive edebilirsiniz. Ayrıca, dilediğiniz gibi günlük üst limit tanımlayabilirsiniz.
  • Eğer telefonunuzda başka bir ödeme uygulaması mevcut ise, ayarlar menüsünden varsayılan ödeme uygulaması olarak QNB Finansbank seçilmelidir.

Detaylar

  • İşlemin tamamlandığına dair red/onay bilgisini POS/Slip üzerinden takip edebilirsiniz.
  • Mobil Temassız Ödemelerinizden Mil kazanabilirsiniz.
  • 750 TL’ye kadar yapacağınız alışverişlerinizi şifresiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. 750 TL ve üzerinde yapacağınız alışverişlerinizde işlemlerinize kart şifreniz ile devam edebilirsiniz.
  • Temassız özellikli tüm POS cihazı bulunan iş yerlerinde ödemelerinizi Mobil Temassız Ödeme ile yapabilirsiniz
  • Taksitsiz alışverişleriniz için Mobil Temassız Ödeme’yi kullanabilirsiniz. Mobil Temassız Ödeme yaptığınız tüm işlemlerin iptalini Mobil Temassız Ödeme, iadesini ise Mobil Temassız Ödeme veya kartınız ile yapabilirsiniz. Mobil Temassız Ödeme ile taksitli alışveriş kullanımı henüz yapılamamaktadır
  • Mobil Temassız Ödeme sadece NFC özelliği bulunan 5.0 ve üzeri versiyona sahip Andorid cihazlar için kullanılabilir. IOS cihazlarda kullanılamamaktadır.