Mil nedir?

Türk Hava Yolları yolcu programı üyesi olan müşterilerin,  Miles&Smiles kredi kartları ile yaptıkları alışverişlerden ve Türk Hava Yolları uçuşlarından kazandıkları ödüldür.

Millerimi nerede görüntüleyebilirim?

Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartlarınızdan kazandığınız Milleri ekstrenizde, QNB Finansbank cep şubesi ve internet bankacılığında görebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Miles&Smiles kredi kartı çeşitleri nedir?

Miles&Smiles QNB Finansbank
Miles&Smiles QNB First
Miles&Smiles QNB Private 
Detaylı bilgi için tıklayın

Nasıl Mil kazanırım?

Mil kazanımı ile ilgili detaylı bilgi için Mil Hesaplama Aracı’nı kullanabilirsiniz.

Mil kazanımı kart bazlı değişiyor mu?

Mil kazanımı kart tipine göre değil, bankamızın müşteri segmentine  göre farklılaşmaktadır. Örneğin QNB First segment koşulunu sağlayan birikim tutarı olan müşterimiz Miles&Smiles QNB Private kartı olsa dahi QNB First segmentine sunulan kazanım oranlarıyla kazanacaktır.

Yalnızca QNB Finansbank üye işyerlerinden mi Mil kazanabileceğim?

Hayır, Miles&Smiles kredi kartları ile Mil kazanımında üye iş yeri şartı aranmamaktadır.

Millerle nasıl bilet alacağım?

Kazandığınız Millerle Türk Hava Yolları internet sitesi, çağrı merkezi ve mobil uygulaması üzerinden ödül bilet alabilirsiniz.

Kaç Mille nereye uçabilirim?

Uçak biletlerinin Mil karşılıkları THY tarafından belirlenmektedir. Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları İnternet Sitesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Uçak biletinin bir kısmını Millerimle, diğer kısmını TL olarak alabiliyor muyum?

Bilet alımları sadece Türk Hava Yolları kanallarından yapılabilmekte olup Mil ile uçak bileti alımlarında bir kısmın TL ile ödenme imkanı bulunmamaktadır. 

Alan vergisini Millerimle ödeyebiliyor muyum?

Alan vergisini ister TL olarak ister Millerinizle ödeyebilirsiniz.

Millerimle her havayolundan uçak bileti alabiliyor muyum?

Hayır, Miles&Smiles QNB Finansbank ile kazandığınız Miller yalnızca Türk Hava Yolları ve Star Alliance üyesi hava yollarından alınacak uçak biletlerinde geçerlidir.

Millerimi nerelerde kullanabilirim?

Millerinizi Türk Hava Yolları ve Star Alliance üyesi hava yollarındaki uçak bileti alımlarında, Türk Hava Yolları’ nın anlaşmalı program ortaklarında ve shopandmiles.com internet sitesinden yapacağınız harcamalarda kullanabilirsiniz.

Avans Mil nedir ?

Mil biriktirmeyi beklemeden Avans Mil kullanabilir ve Avans Milinizle ödül bilet alabilirsiniz. Avans Milinizi harcamalarınızdan kazandığınız Millerle size verilen süre içinde kapatabilirsiniz.Avans Mil kullanımı sadece QNB First*,QNB First Plus ve Private Banking üyesi müşterilerimiz için geçerlidir. Detaylı bilgi için tıklayın. 

Hangi Kanallardan Avans Mil Kullanımı yapabilirim?

QNB Finansbank Cep Şubesi üzerinden ve Çağrı Merkezimizden Avans Mil kullanımı yapabilirsiniz.

Avans Mil’imi hangi kanallardan gözlemleyebilirim?

Avans Mil bilgilerinizi, QNB Finansbank Cep Şubesi, QNB Finansbank Çağrı Merkezi ve Miles&Smiles kredi kartının ekstresi üzerinden gözlemleyebilirsiniz.

Avans Mil’imi hangi kanallardan iptal edebilirim/erken kapatabilirim?

Avans Mil’inizi, QNB Finansbank Cep Şubesi ve QNB Finansbank Çağrı Merkezi üzerinden iptal edebilir ya da erken kapatabilirsiniz.

Avans Mil Kullanım Limiti var mıdır?

Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı limitinizin 10 katına kadar Avans Mil kullanabilirsiniz, maksimum Avans Mil kullanımı 1 yıl içinde toplam 150,000 Mil olabilir.

Kullandığım Avans Mil ne zaman TK Hesabıma geçer?

Kullandığınız Avans Mil, iki iş günü içinde hesabınıza geçecektir.

Avans Mil Bakiyesi ne demektir?

Kapatmanız gereken Avans Mil Tutarı’na Avans Mil Bakiyesi denir. Yaptığınız harcamalardan kazandığınız Miller Avans Mil’inizi kapadıkça Avans Mil Bakiyeniz azalır.

TK Numarası ne demektir?

TK Numarası, Türk Hava Yolları Yolcu programının müşteri hesabıdır. Kazandığınız Miller bu numaralı TK hesabınızda birikir.

Kazandığım Miller ne zaman TK Hesabı’na aktarılır?

Kazandığınız Miller Miles&Smiles kredi kartınızın hesap kesim tarihinde, ekstreniz kesildiğinde TK hesabınıza aktarılır.

Miles&Smiles kart başvurusu hangi kanallardan yapılabilir?

Miles&Smiles kredi kartına Şubelerimiz, Çağrı Merkezimiz ve Cep Şubemiz aracılığıyla başvurabilirsiniz. Ayrıca, milesandsmilesqnbfinansbank.com web sitemizden ve 2273’e MIL boşluk TC Kimlik Numarası yazıp göndererek başvurunuzu bankamıza iletebilirsiniz.

Miles&Smiles kredi kartımdan hem Mil hem ParaPuan kazanabilir miyim?

Miles&Smiles kredi kartıyla sadece Mil kazanabilirsiniz. Ayırca ParaPuan özellikli bir kartınız varsa, bu kartınızla da ParaPuan kazanırsınız. 

Miles&Smiles kredi kartlarının sanal kartları var mı?

Sanal kart uygulamamız şu anda bulunmamaktadır.

THY statüsü nedir?

Türk Hava Yolları Yolcu Programında Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus statüleri bulunmakta olup, bu yolcu programına yeni üye olan müşteriler Classic statü ile başlar ve yaptıkları uçuşlardan kazandıkları Millerle bu statülerini artırabilirler.  Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Statü Mili nedir?

Türk Hava Yolları ve Star Alliance üyesi diğer havayolu firmalarıyla gerçekleştireceğiniz uçuşlardan Statü Mil’i kazanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mil kazanımında bir sınır olacak mı?

Private Banking üyesi müşterilerimiz için her müşterinin ekstre dönemi boyunca maksimum Mil kazanımı 50.000 mil, diğer müşterilerimiz için maksimum Mil kazanımı her ekstre dönemi için 30,000 Mil’dir.