Mil nedir?

Türk Hava Yolları yolcu programı üyesi olan müşterilerin,  Miles&Smiles kredi kartları ile yaptıkları alışverişlerden ve Türk Hava Yolları uçuşlarından kazandıkları ödüldür.

Millerimi nerede görüntüleyebilirim?

Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartlarınızdan kazandığınız Milleri ekstrenizde, QNB Mobil ve internet bankacılığında görebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Miles&Smiles kredi kartı çeşitleri nedir?

Miles&Smiles QNB Finansbank
Miles&Smiles QNB First
Miles&Smiles QNB Private 
Detaylı bilgi için tıklayın

Nasıl Mil kazanırım?

Mil kazanımı ile ilgili detaylı bilgi için Mil Hesaplama Aracı’nı kullanabilirsiniz.

Mil kazanımı kart bazlı değişiyor mu?

Mil kazanımı kart tipine göre değil, bankamızın müşteri segmentine  göre farklılaşmaktadır. Örneğin QNB First segment koşulunu sağlayan birikim tutarı olan müşterimiz Miles&Smiles QNB Private kartı olsa dahi QNB First segmentine sunulan kazanım oranlarıyla kazanacaktır.

Yalnızca QNB Finansbank üye işyerlerinden mi Mil kazanabileceğim?

Hayır, Miles&Smiles kredi kartları ile Mil kazanımında üye iş yeri şartı aranmamaktadır.

Millerle nasıl bilet alacağım?

Kazandığınız Millerle Türk Hava Yolları internet sitesi, çağrı merkezi ve mobil uygulaması üzerinden ödül bilet alabilirsiniz.

Kaç Mille nereye uçabilirim?

Uçak biletlerinin Mil karşılıkları Türk Hava Yolları tarafından belirlenmektedir. Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları İnternet Sitesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Uçak biletinin bir kısmını Millerimle, diğer kısmını TL olarak alabiliyor muyum?

Bilet alımları sadece Türk Hava Yolları kanallarından yapılabilir ve online kanallar üzerinden oluşturulan Türk Hava Yolları tarifeli biletlerin bir kısmı Mil kullanılarak, bir kısmı da ücret ödenerek satın alınabilir. Detay ve koşullar Türk Hava Yolları tarafından belirlenmekte olup, en güncel bilgiye Türk Hava Yolları web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/cash-and-miles-nedir/

Alan vergisini Millerimle ödeyebiliyor muyum?

Alan vergisini ister TL olarak ister Millerinizle ödeyebilirsiniz.

Millerimle her havayolundan uçak bileti alabiliyor muyum?

Hayır, Miles&Smiles QNB Finansbank ile kazandığınız Miller yalnızca Türk Hava Yolları ve Star Alliance üyesi hava yollarından alınacak uçak biletlerinde geçerlidir.

Millerimi nerelerde kullanabilirim?

Millerinizi Türk Hava Yolları ve Star Alliance üyesi hava yollarındaki uçak bileti alımlarında, Türk Hava Yolları’ nın anlaşmalı program ortaklarında ve shopandmiles.com adresinden yapacağınız harcamalarda kullanabilirsiniz.

Avans Mil nedir ?

Mil biriktirmeyi beklemeden Avans Mil kullanabilir ve Avans Milinizle ödül bilet alabilirsiniz. Avans Milinizi harcamalarınızdan kazandığınız Millerle size verilen süre içinde kapatabilirsiniz.Avans Mil kullanımı sadece QNB First,QNB First Plus ve Private Banking üyesi müşterilerimiz için geçerlidir. Detaylı bilgi için  tıklayın. 

Hangi Kanallardan Avans Mil Kullanımı yapabilirim?

QNB Mobil üzerinden ve Çağrı Merkezimizden Avans Mil kullanımı yapabilirsiniz.

Avans Mil’imi hangi kanallardan gözlemleyebilirim?

Avans Mil bilgilerinizi, QNB Mobil, QNB Finansbank Çağrı Merkezi ve Miles&Smiles kredi kartının ekstresi üzerinden gözlemleyebilirsiniz.

Avans Mil’imi hangi kanallardan iptal edebilirim/erken kapatabilirim?

Avans Mil’inizi, QNB Mobil ve QNB Finansbank Çağrı Merkezi üzerinden iptal edebilir ya da erken kapatabilirsiniz.

Avans Mil Kullanım Limiti var mıdır?

Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı limitinizin 10 katına kadar Avans Mil kullanabilirsiniz, maksimum Avans Mil kullanımı 1 yıl içinde toplam 75,000 Mil olabilir.

Kullandığım Avans Mil ne zaman Miles&Smiles üyelik hesabıma geçer?

Kullandığınız Avans Mil, iki iş günü içinde hesabınıza geçecektir.

Avans Mil Bakiyesi ne demektir?

Kapatmanız gereken Avans Mil Tutarı’na Avans Mil Bakiyesi denir. Yaptığınız harcamalardan kazandığınız Miller Avans Mil’inizi kapadıkça Avans Mil Bakiyeniz azalır.

TK Numarası ne demektir?

TK Numarası, Türk Hava Yolları Yolcu programının üye hesabıdır. Kazandığınız Miller bu numaralı Miles&Smiles üyelik hesabınızda birikir.

Kazandığım Miller ne zaman Miles&Smiles üyelik Hesabı’na aktarılır?

Kazandığınız Miller Miles&Smiles kredi kartınızın hesap kesim tarihinde, ekstreniz kesildiğinde Miles&Smiles üyelik hesabınıza aktarılır.

Miles&Smiles kart başvurusu hangi kanallardan yapılabilir?

Miles&Smiles kredi kartına Şubelerimiz, Çağrı Merkezimiz ve QNB Mobil aracılığıyla başvurabilirsiniz. Ayrıca, milesandsmilesqnbfinansbank.com web sitemizden ve 2273’e MIL boşluk TC Kimlik Numarası yazıp göndererek başvurunuzu bankamıza iletebilirsiniz.

Miles&Smiles kredi kartımdan hem Mil hem ParaPuan kazanabilir miyim?

Miles&Smiles kredi kartıyla sadece Mil kazanabilirsiniz. Ayırca ParaPuan özellikli bir kartınız varsa, bu kartınızla da ParaPuan kazanırsınız. 

Miles&Smiles kredi kartlarının sanal kartları var mı?

Evet, sanal kart uygulamamız bulunmaktadır. Miles&Smiles Sanal karta QNB Mobil, İnternet Bankacılığımız ya da Çağrı Merkezimiz üzerinden başvurabilirsiniz.

Miles&Smiles Sanal Kart ile Mil kazanabilecek miyim?

Miles&Smiles Sanal Kartınız ile Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartınızın Mil kazanım oranları ile Mil kazanabilirsiniz.

Birden fazla Miles&Smiles Sanal Kartım olabilir mi?

Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartınıza yalnızca bir adet Miles&Smiles Sanal Kart bağlayabilirsiniz. Birden fazla Miles&Smiles QNB Finansbank fiziki kredi kartınız olsa bile yalnızca bir adet Miles&Smiles Sanal Karta sahip olabilirsiniz. 

Bir yıl içerisinde kaç adet Miles&Smiles Sanal Karta başvurabilirim?

Bir yıl içerisinde en fazla 10 adet Miles&Smiles sanal kart başvurusu yapabilirsiniz. Fakat aynı anda sadece 1 adet Miles&Smiles sanal kartınız açık olabilir.

Miles&Smiles Sanal Kartlarda Mil kazanım sınırı var mı?

Mil kazanım sınırı müşteri özelinde bir sınırdır ve Private Banking müşterilerimiz için her ekstre dönemi boyunca azami Mil kazanımı 40.000 Mil, QNB First Plus ve QNB First müşterilerimiz için 25.000 Mil, diğer müşterilerimiz için azami Mil kazanımı her ekstre dönemi için 10.000 Mil’dir.

Miles&Smiles Sanal Kart ücreti var mı?

Miles&Smiles Sanal Kart için  müşterilerimizden kart ücreti ve kart aidatı alınmaz. 

Miles&Smiles Sanal Kart ile Avans Mil kullanabilir miyim?

Miles&Smiles Sanal kartlar ile Avans Mil kullanımı yapılamaz, Avans Mil başvurularınızı her zamanki gibi asıl kartınız üzerinden yapabilirsiniz.

Miles&Smiles Sanal kartım ile yaptığım harcamalardan kazandığım Miller Avans Mil’imi kapatır mı?

Evet, sanal kartımız ile yaptığınız harcamalarla Mil kazanabilir ve kazandığınız bu Millerle Miles&Smiles Sanal Kartınızın bağlı olduğu kredi kartına ait Avans Mil’inizi kapatabilirsiniz. Dönemsel olarak yaptığımız kampanyalardan kazandığınız Miller asıl kartta olduğu gibi Avans Mil’inizi kapatmaz.

Miles&Smiles Sanal kart ile kampanyalardan yararlanabiliyor muyum?

Eğer kampanya Miles&Smiles Sanal kartları da içeriyorsa yararlanılabilir, aksi halde yararlanılamaz. Bu bilgiyi kampanya koşullarından görebilirsiniz.  Miles&Smiles Sanal kartınız ile yapacağınız harcamalarınızdan asıl kredi kartınızın Mil kazanım oranı ile Mil kazanmaya devam edebilirsiniz.

Miles&Smiles üyelik statüsü nedir?

Türk Hava Yolları Yolcu Programında Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus statüleri bulunmakta olup, bu yolcu programına yeni üye olan müşteriler Classic statü ile başlar ve uçuş veya shopandmiles.com üzerinden kredi kartı ile yaptıkları her harcamadan kazandıkları Millerle bu statülerini artırabilirler.  Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Statü Mili nedir?

Türk Hava Yolları ve Star Alliance üyesi diğer havayolu firmalarıyla gerçekleştireceğiniz uçuşlardan Statü Mil’i kazanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mil kazanımında bir sınır olacak mı?

Mil kazanım sınırı müşteri özelinde bir sınırdır ve Private Banking müşterilerimiz için her ekstre dönemi boyunca azami Mil kazanımı 40.000 Mil, QNB First Plus ve QNB First müşterilerimiz için 25.000 Mil, diğer müşterilerimiz için azami Mil kazanımı her ekstre dönemi için 10.000 Mil’dir.

Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartlarının yıllık üyelik ücretleri nedir?

Miles&Smiles QNB Finansbank ve Miles&Smiles QNB First kredi kartlarının yıllık üyelik ücretleri 712 TL, Miles&Smiles QNB Private kredi kartının ise 1428 TL’dir.