Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartlarınızla yapacağınız alışverişlerden Mil kazanabilir, kazandığınız  Miller ile Türk Hava Yolları ile uçarak eşsiz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartları ile yapacağınız alışverişlerden sektör ve müşteri segmentinize göre değişen oranlarda Mil kazanabilirsiniz.
 • QNB First üyesi** müşterimizseniz seyahat, havayolları, konaklama ve restoran harcamalarından %20, yurt dışı ve giyim harcamalarından %10, market, elektronik ve mobilya harcamalarından %3, sağlık, benzin, eğitim ve diğer harcamalarından %1 Mil kazanabilirsiniz. Bankamızda QNB First Plus üyesi** müşterimizseniz alışverişlerinizde QNB First müşterilerimize oranla %10; Private Banking üyesi** müşterimizseniz QNB First müşterilerimize oranla %50 daha fazla Mil kazanabilirsiniz.
 • Örneğin, 1.000 TL tutarındaki seyahat harcaması için QNB First müşterilerimiz 200 Mil, QNB First Plus müşterilerimiz 220 Mil, Private Banking üyesi müşterilerimiz ise 300 Mil kazanabilirler.
 • QNB First ve üzeri müşterimiz değilseniz, yurt dışı, seyahat, havayolları, konaklama, restoran ve giyim harcamalarından %5, market, sağlık, benzin, eğitim, elektronik, mobilya ve diğer harcamalarından %1 Mil kazanabilirsiniz.
 • Miles&Smiles QNB Finansbank ek kartları ile yapılan harcamalardan kazanılan Miller, ek kartın bağlı olduğu asıl kartın Miles&Smiles üyelik hesabına gönderilir.
 • Miles&Smiles QNB Finansbank ek kartlarınız arasında yalnızca bir ek kartınız ile Mil kazanabilirsiniz. Birden fazla ek kart almanız durumunda, ilk onaylanan ek kartınız ile Mil kazanabilirsiniz.
 • Miles&Smiles QNB Finansbank ek kartları ile yapılan harcamalardan bağlı olduğu asıl kartın yarısı kadar Mil kazanılır. Örneğin: QNB First müşterimizseniz, Miles&Smiles QNB Finansbank asıl kartınız ile yaptığınız 100 TL’lik bir restoran harcamasından 20 Mil, Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartınıza bağlı ek kartınız ile yapılan aynı tutardaki restoran harcamasından 10 Mil kazanabilirsiniz.
 • Yukarıda belirtilen kazanımlara ek olarak Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles üyeliği Classic Plus olan müşterilerimiz alışverişlerinden kazandıkları Milin %25; Elite ve Elite Plus müşterilerimiz ise %50 daha fazlası kadar Mil kazanabilirler. Miles&Smiles Üyelik Statüsü  için Türk Hava Yolları internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Vergi ve sigorta ödemeleri, kamu harcamaları ve kamu kurumları üzerinden yapılan harcamalar, kuyum, hediye kartı ve hediye çeki harcamaları, kumar ve bahis işlemleri, ticari amaçlı yapılan harcamalar, toptancılardan yapılan harcamalar, nakit çekim niteliğindeki işlemler ile fatura ödeme ve talimatlarından, bağış, dernek, üyelik ve aidat ödemelerinden Mil kazanılmamaktadır.
 • Mil kazanımı için dikkate alınacak sektör bilgisi, harcama yapılan iş yerinin bağlı olduğu “iş yeri kategori kodu”na göre sistemsel olarak belirlenmektedir. İş yeri kategori kodları MasterCard, BKM gibi kuruluşlar tarafından belirlenir ve uluslararasıdır.
 • Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartları, bireysel kredi kartlarıdır. Bu sebeple bu kartlarınızla bireysel kredi kartı kullanım amacı dışında (ticari nitelikli harcamalar) işlemlerin tespit edilmesi durumunda kazanılan Miller geri alınabilir, Mil kazanımınız kısıtlanabilir, tamamen durdurulabilir ya da kartınız kullanıma kapatılabilir.
 • Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartlarınızla yapacağınız harcamalarınızdan ne kadar Mil kazanacağınızı hesaplamak  için tıklayabilirsiniz.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan harcamalar yurt içi olarak kabul edildiğinden harcama yapılan sektöre uygun olarak Mil kazanırsınız.
 • Private Banking müşterilerimiz için her müşterinin ekstre dönemi boyunca azami Mil kazanımı 40.000 Mil, QNB First Plus ve QNB First müşterilerimiz için 25.000 Mil, diğer müşterilerimiz için azami Mil kazanımı her ekstre dönemi için 10.000 Mil’dir.

**QNB First müşterisi olabilmeniz için Bankamızdaki birikiminizin 250,000TL ve üzerinde olması, QNB First Plus müşterisi olabilmeniz için birikiminizin 750,000TL ve üzerinde olması, Private Banking üyesi müşterimiz olabilmeniz için birikiminizin 2,500,000TL ve üzerinde olması gerekir. Bankamızdaki birikimlerinize Enpara.com'daki birikimleriniz dahil değildir.